• Sürdürülebilirlik ve Sıfır Atık Fuarı & Kongresi / Ankara
  • 2-4 Kasım 2023
Kalan Süre

Haberler

5 Haziran Dünya Çevre Günü Entech'le daha anlamlı

Türkiye’nin temiz çevre ve temiz gelecek hedeflerine ulaşması için organize edilen Entech Fuarı, 5 Haziran Dünya Çevre günü'ne ayrı bir anlam kattı. 
 
Birleşmiş Milletler, her yılın 5 Haziran'ını, "Dünya Çevre Günü" olarak kutlama kararı aldı. 1972'de alınan bu karar, doğayı koruma konusunda duyarlılık yaratmayı ve çevre sorunlarına dikkat çekmeyi ilke edindi.
 
5 Haziran, o tarihten bugüne toplumlar üzerinde olumlu çevre bilinci oluşturmada başarılı da oldu. Fakat günümüzde, özellikle insan nüfusunun artması, sanayileşme, ormanlık ve yeşil alanlardaki kıyım doğanın kendi kendine başa çıkmaya çalıştığı sorunları daha da büyüttü.
 
Birleşmiş Milletler, sürdürülebilir çevre ve teknolojileri için özellikle son yıllarda insanları tekrar doğaya dönmeye çağırdı. Üye ülkeler bu çağrıya uyarak 5 Haziran gününün önemini belirten etkinliklere ağırlık vermeye başladı.
 
 
Türkiye'de de çeşitli etkinliklerle kutlanan Dünya Çevre Günü'ne en büyük katkılardan biri de CNR Holding tarafından 13 Eylül'de hayata geçirilecek. Pozitif Fuarcılık tarafından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği ile düzenlenen Entech Fuarı, sektördeki en son gelişme ve yeniliklere, sürdürülebilir çevre teknolojilerine, çevreye duyarlı ürün ve uygulamalara ev sahipliği yapacak.
 
Sosyal sorumluluk bilinci ile doğanın geleceği için organize edilen Entech, 17-20 Ekim 2019 tarihleri arasında CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenecek.