• Çevre Teknolojileri, Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Fuarı
  • 3-5 Haziran 2021
Kalan Süre

Haberler

Sıfır Atık Forumu Geleceğe Işık Tutacak

3-5 Haziran tarihleri arasında, Çevre Teknolojileri, Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Fuarı - ENTECH ile eş zamanlı hayata geçirilecek olan ENTECH Sıfır Atık Forumu, kendini temiz çevre ve gelecek için adamış, dünyanın en önemli akademisyenlerine ev sahipliği yapacak. Seminerlerde konuşacak olan akademisyenler, sektörün geleceğine ışık tutacak. CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan ENTECH Sıfır Atık Forumu’nu, bürokratlar, akademisyenler, çevre dernekleri ve öğrenciler takip edecek.

 

Türkiye’de, sıfır atık üzerine organize edilen en önemli organizasyonlardan biri olan ENTECH Sıfır Atık Forumu’nda, Sıfır Atık Avrupa Bilim Komitesi Başkanlığı ve Sıfır Artık Uluslararası İttifakı (ZWIA) Yönetim Kurulu Üyesi Enzo Favoino ve Birleşmiş Milletler Çevre Programı’nın eski Direktörü Dr. Ashok Khosla konuşmacı olarak katılacak.

 

Forumda ayrıca, Hindistan'da çevreden sorumlu ilk kadın bakan olarak uzun süre parlamentoda görev yapan Maneka Sanjay Gandhi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi Claudio Tomasi,  Kaynaklar ve Çevre Politikaları Profesörü Paul Ekins de yer alacak. İngiliz Kraliyeti Onur Nişanı’na da layık görülen Ekins aynı zamanda Sürdürülebilir Kaynaklar Enstitüsü Direktörlüğü, Londra Üniversitesi Akademisi Sürdürülebilir Kaynaklar ve Enerji Bölümü Araştırma Direktörlüğünü de yürütüyor.

 

ENTECH Sıfır Atık Forumu’na yabancı akademisyenlerin yanı sıra Türkiye’nin çevre ve sıfır atık üzerine yetiştirdiği en önemli akademisyenler de konuşmacı olarak katılacak. Aralarında sürdürülebilir üretim, tüketim, hizmet, yenilenebilir kaynaklı enerji teknolojileri alanında uzman Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, Merkezi ve Doğu Avrupa için Bölgesel Çevre Merkezi (REC) Türkiye Direktörü Rifat Ünal Sayman ve Kömür, Biyokütle ve Atık Teknolojileri hakkındaki makaleleri ile dikkat çeken ve 3 patenti bulunan Prof. Dr. Ali Sınağ gibi akademisyenler birikimlerini ziyaretçilerle paylaşacak.