• Çevre Teknolojileri, Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Fuarı
  • 3-5 Haziran 2021
Kalan Süre

Haberler

Doç. Dr. Aşıcı’dan yeşil ekonomik dönüşüm

Özellikle son dönemde AR-GE ve inovasyona yatırım yaparak dünyada da söz sahibi olan çevre teknolojileri, sürdürülebilir enerji ve geri dönüşüm firmaları, 4 Kasım’da açılacak olan ENTECH için hazırlanıyor. Katılımcı firmaların ürünlerini uluslararası alıcılarla buluşturacağı ENTECH - Çevre Teknolojileri, Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Fuarı ile eş zamanlı olarak Sıfır Atık Forumu da düzenlenecek.
 
 
Sıfır Atık Forumu’nun konuşmacılarından biri olan ve 2009 yılından bu yana İTÜ İşletme Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Doç. Dr. Ahmet Atıl Aşıcı, dinleyicileri için mutluluğun ekonomisini anlatacak. Doç. Dr. Aşıcı, 1991 yılında İTÜ İşletme Mühendisliği, 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisat yüksek lisans programlarından mezun olduktan sonra doktora çalışmalarını Cenevre Üniversitesi’nde 2007 yılında tamamladı. 2005-2006 yılları arasında Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Kurumu’nda (UNCTAD) Trade and Development Report’u hazırlayan birimde araştırmacı olarak çalıştı.
 
Doç. Dr. Ahmet Atıl Aşıcı, 2007 yılında Kahire'de düzenlenen konferansta En iyi Makroiktisat Makalesi Ödülü'nün de sahibi oldu. Çalışma alanları arasında, uluslararası finansal mimari, finansal krizler, döviz kuru rejimleri ve büyüme-doğa baskısı İlişkisi bulunuyor.