• Çevre Teknolojileri, Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Fuarı
  • 3-5 Haziran 2021
Kalan Süre

Haberler

Döngüsel ekonominin kusursuz araçları Sıfır Atık Forumu’nda

Güneş ve rüzgâr enerjisi, katı ve sıvı atık teknolojileri, biyoenerji, geri dönüşüm sistemleri, kentsel çevre temizlik araçları gibi çevre teknolojileri, geri dönüşüm ve sıfır atık sektörlerinde faaliyet gösteren firmaları binlerce uluslararası ziyaretçi ile buluşturacak olan ENTECH, bu yıl da Sıfır Atık Forumu ile eş zamanlı düzenlenecek.
 
 
Sıfır Atık Forumu, Sıfır Atık Avrupa Bilim Koordinatörü ve Sıfır Artık Uluslararası İttifakı (ZWIA) Yönetim Kurulu Üyesi Enzo Favoino gibi sektörün dünyadaki en önemli isimlerini ağırlayacak. Halen Sıfır Atık İtalya’nın Bilim Komitesine başkanlık eden Favoino, ENTECH-Sıfır Atık Forumu’nda, sıfır atık stratejileri ve döngüsel ekonominin kusursuz araçlarını dinleyicileri ile paylaşacak.
 
Avrupa ve dünya çapında atık toplama planlarının optimizasyonuna ilişkin bilimsel ve teknik konularda projeler geliştiren Enzo Favoino ve ekibi atıkların gübreye dönüştürülmesi ve anaerobik artırma alanlarında süreç yönetimi, var olan bitkilerin optimizasyonu, gübreye dönüştürülen ürünlerin pazarlaması, kalıntılar dahil atıkların sürdürülebilir yönetimi alanlarında ciddi çalışmalar gerçekleştiriyor.
 
Avrupa Kompost Network’ünün eş kurucusu olup 2012 yılında kurulduğundan beri Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Enzo Favoino, 2004’ten 2012’ye kadar Uluslararası Katı Atık Derneği’nde Biyolojik Arıtma alanı Çalışma Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da uzun zaman yürüttü.
 
ENTECH ve Sıfır Atık Forumu, CNR Holding kuruluşu Pozitif Fuarcılık tarafından, 3-5 Haziran tarihleri arasında, global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde organize edilecek.