• Çevre Teknolojileri, Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Fuarı
  • 3-5 Haziran 2021
Kalan Süre

Haberler

Global Sıfır Atık Forumu’nda ödüllü akademisyenler konuşacak

Türkiye’nin Çevre Teknolojileri, Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Fuarı – Entech birbirinden değerli konuşmacıların yer alacağı Global Sıfır Atık Forumu ile eş zamanlı olarak hayata geçirilecek. Prof. Dr. Ali Sınağ’ın biyoenerji özelinde" Yenilenebilir Enerji Kaynakları" konulu söyleşisi gibi birçok konu başlığı sektörün Türkiye’de gelişmesine önemli katkılar sağlayacak.  Forumu bürokratlar, akademisyenler, çevre dernekleri ve öğrenciler takip edecek.
 
 
Prof. Dr. Sınağ halen Ankara Üniversitesi Teknokent Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Ankara Üniversitesi Fikri Sınai Haklar Kurulu Başkanı ve Ankara Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü görevlerini yürütmeye devam ediyor. Sınağ, 2016'dan bu yana Yükseköğretim Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Takımlarında Değerlendirici Üye ve Takım Başkanı olarak görev yapıyor. Prof. Dr. Ali Sınağ TSE Teknik Kurul ve TSE Genel Kurul üyeliği görevlerinin yanı sıra TÜBİTAK Kömür, Biyokütle ve Atık Teknolojileri Çağrı Programları Danışma Kurulu Üyesi'dir. Dr. Sınağ'ın tamamladığı ve yürüttüğü çok sayıda TÜBİTAK projesi, tamamı SCI tarafından taranan 50'nin üzerinde uluslararası saygın dergide yayımlanan makalesi bulunuyor. Bu makalelere yabancı bilim insanları tarafından bugüne dek 1600 civarı atıf yapıldı. Uluslararası ve ulusal kitap bölümleri ve biri uluslararası üç patenti bulunmaktadır. 
 
ENTECH, Türkiye’nin en önemli analiz, arıtma, araştırma ve eğitim, atık, depolama, enerji, geri dönüşüm, hava kirliliği, su, temizlik ve yüzey çalışmaları alanlarından hizmet veren yüzlerce katılımcıyı, yerli ve yabancı 30 binin üzerinde ziyaretçi ile buluşturacak.